Gülüş Tasarımı

Ağız ve diş yapınızda görmek istediğiniz değişiklikleri hekiminizin estetik ve fonkiyonla birleştirerek, size en uygun ve optimum gülümsemeyi yaratmasıdır.

Toplumsal ilişkilerde ilk tanışma, karşılaşma ve ilk görüş çok önemlidir.Ahenkli yumuşak bir gülümseme her zaman pozitif bir başlangıçtır.Günümüz diş hekimliğide doğal bir gülüş için kişinin fiziğine ve karakterine özel diş tasarımları yapılmaktadır

Gülüşünüzdeki ufak bir değişiklik ile hem psikolojiniz düzelip özgüveniniz artarken hem de kişisel ilişkileriniz ve sosyal statünüzde önemli değişiklikler yaratabilirsiniz.Işık saçan bir gülümseme yüzünüzle bütünleştiğinde kendinize olan güveniniz ve mutluluğunuz karşınızdakini de ister istemez etkileyecektir.

Gülüş tasarımı tüm dünyada ve özellikle Amerika’da bireylerin artan estetik talebi ile gelişmiş kişinin istekleri ile doğallık ve fonksiyonu birleştirerek mükemmel sonuçlar elde edilmiştir.

Modern diş hekimliği bulunan yeni teknikler ve tasarımlar ile hekim ve hastaların bütün estetik beklentilerini karşılayacak ölçüde gelişmiştir.Kişiden kişiye değişen belli faktörler gülümsemenizi etkiler.Bunlar ;

1- Yaşınız
2- Cinsiyetiniz
3- Dudaklarınız
4- Dişetleriniz
5- Dişlerinizin renk ve formu
6- Yüz yapınız
  olarak sıralanabilir.

Yaş faktörü en dikkat çekici olanıdır. Geçen yıllarla beraber yüz hatlarınız değişir.Ufak kırışıklıklar belirirken ağız ve çene bölgesinde de farklılıklar başlar.

Öncelikle yıllar boyu kullandığınız çay, kahve, sigara gibi etkenler dişin mine tabakasının da aşınmasıyla birlikte gülüşünüzün solgunlaşmasına, diş renginizin de koyulaşmasına eski ışıltısını kaybetmesine yol açar.Bunun yanısıra geçen yıllarla birlikte fonksiyon gören dişler aşınır, ön bölgede kırılmalar, çatlamalar ortaya çıkarken arka bölgelerde de dişlerde aşınma kuron boyunda kısalmalar meydana gelebilir.

Arka dişlerde bu kısalmalar çene kemiklerindeki erime ve incelmeyle birleştiğinde  yüzün genel görünümünde bir çöküntü haline yol açar.Tüm bunlar ise kişiyi yaşlı gösterir.

Bütün bu problemler estetik diş hekimliğinin farklı yöntemleri ile artık kolaylıkla çözülebiliyor.Dişteki basit renkleşme sorunları beyazlatma işlemi ile yokedilirken ön bölgedeki estetik sorunlar için kompozit bondingleme veya porselen laminate veneer ile ideal çözümler mevcuttur.

Arka dişlerdeki problemler ise porselen onley ya da veneerler ile yok ediliyor.Böylece hem estetik hem de kişinin çiğneme fonksiyonu ve fonasyonu (konuşma ) doğal sınırları içerisinde yeniden şekillendiriliyor.
Kısacası yüzünüzü ile tamamen uyumlu bu tedavilerle gülüşünüzü gençleştirmek artık sizin elinizde …

Üstelik bu işlemlerin hepsi çok kısa bir sürede ( 1-2 seans ta) uygulanıyor.

narlıdere diş hekimi, balçova diş hekimi, güzelbahçe diş hekimi, urla diş hekimi, çeşme diş hekimi, izmir diş hekimi, dişçi, diş kliniği; implant, gülüş tasarımı, Estetik dişhekimi, Diş estetiği, Diş beyazlatma, Gülüş Estetigi ,Lamine diş, pembe estetik,lamina diş, zirkon diş, zirkonyum diş, diş acil, çocuk diş hekimi , süt diş hekimi, tel tedavisi, kanal tedavisi, kaplama diş, porselen diş, dişeti tedavisi, diş röntgeni, diş protezi, allonfour implant, diş ağrısı, bruksizm, diş sıkma, Diş sıkma tedavisi, Diş botoksu, Çene botoksu

Numaranızı Bırakın,
Biz Sizi Arayalım