Diş Beyazlatma , Ağartma İşlemi (Bleaching)

Etkileyici bir gülümsemenin anahtarı pırıl pırıl ve bembeyaz  dişlerdir.Diş beyazlatma; çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini;kişiye özel birkaç ton açmak için uygulanan kozmetik bir çözümdür.
Dişlerin doğal renkleri yıllarla ve kullanılan çay,kahve sigara etkisiyle koyulaşır.

Nedeni her ne olursa olsun dişleriniz daha beyaz ve estetik olabilir.
Bu dişlere porselen vs. yaptırmak yerine bleaching olarak da adlandırılan beyazlatma yöntemi uygulanır ve bu işlem sonunda dişler durumuna göre sekiz-on tona kadar açılır. İki tip beyazlatma işlemi vardır:

1- Office Bleaching
(diş hekimi tarafından  klinikte uygulanan yöntem)

2- Home Bleaching
(Hastanın evde kendi uygulayacağı sistem)

Office Bleaching:
Bu beyazlatma yöntemi; dişhekimi tarafından klinikte ve genellikle 40-50 dk kadar süren tek seanslık bir işlemle uygulanır.

Dişe sürülen beyazlatıcı maddenin üzerine beyazlatmayı hızlandıran bir ışın uygulanır.Kullanılan beyazlatma jelleri genelikle karbonitperoksit ihtiva eder. Günümüzde kabul edilmiş iki sistem mevcuttur.

Brite Smile

Zoom Sistemleri   diye adlandırılan bu sistemlerden Brite Smile sisteminde LED plazma ışığı teknolojisi kullanılmaktadır. Zoom yönteminde de farklı dalga boyunda bir ışın yayan cihaz kullanılmaktadır.Her ikisinde de düşük yoğunlukta jel uygulandığı için işlem sonrasında hassasiyet minimum olmaktadır.Kullanılan cihazlar beyazlatma jelinin özelliklerini aktive ederek hızlı bir sonuç alınmasını sağlamaktadır.

Home Bleaching :
Bu yöntemde beyazlatma yapılacak kişiye ayrıntılı bir muayene yapıldıktan sonra ölçü alınarak ağzına uygun ve tüm dişleri kapsayacak şeffaf bir kalıp hazırlanır.Hasta bu kalıbın içine hekim tarafından verilen jelleri sıkarak hergün belli saatlerde dişlerine uygular.

Genellikle geceleri ve günde 5-8 saat süre hastanın ağzında kalması istenir.Bir hafta ile 10 gün arasında işlem tamamlanır.Uygulama süresinin uzun olması nedeniyle günümüzde office tipi beyazlatma tercih edilmektedir.

Bleaching işleminde dikkat edilmesi gereken hususlar:

1 – Dişetlerini korumak:
Beyazlatma jelleri dişetlerini tahriş edebilir.Bu nedenle dişetlerine taşırılmaması gerekir.Ev tipi uygulamalarda kalıbı ağza yerleştirdikten sonra jel dişetine taşıyorsa ıslak bir pamuk ile taşan jel alınnmalıdır.Office tipi uygulamalarda ise hekiminiz dişetini izole etmek için özel bir köpük kullanacaktır.

2 – Kullanım Süresinin doğru ayarlanması:
Ev tipi beyazlatmada hekimin tavsiye ettiği sürede ve düzenli uygulama yapılması gerekir.Aksi halde istenilen sonuç alınmayabilir.

3- Sıcak-Soğuk Hassasiyeti:
Beyazlatma sonrasında nadiren ” sıcak-soğuk hassasiyeti ” görülmüştür.Ancak bu durum 1-3 gün içerisinde tamamen kaybolur.Beyazlatma işlemi diş minesi üzerinde herhangi bir değişikliğe yol açmaz.
4 – Devamlılık:
Beyazlatma kalıcı bir işlemdir.Ancak aşırı sigara kahve ve çay tüketenlerde zamanla renk %10-20 geriye dönebilir.Genellikle beyazlatma yaptıran hasta 6 aylık periyotlarla kontrol edilir.Diş temizliği konusunda yönlendirilir.Genellikle tek seferlik bir işlem ile beyazlatma pekiştirilir.

narlıdere diş hekimi, balçova diş hekimi, güzelbahçe diş hekimi, urla diş hekimi, çeşme diş hekimi, izmir diş hekimi, dişçi, diş kliniği; implant, gülüş tasarımı, Estetik dişhekimi, Diş estetiği, Diş beyazlatma, Gülüş Estetigi ,Lamine diş, pembe estetik,lamina diş, zirkon diş, zirkonyum diş, diş acil, çocuk diş hekimi , süt diş hekimi, tel tedavisi, kanal tedavisi, kaplama diş, porselen diş, dişeti tedavisi, diş röntgeni, diş protezi, allonfour implant, diş ağrısı, bruksizm, diş sıkma, Diş sıkma tedavisi, Diş botoksu, Çene botoksu

Numaranızı Bırakın,
Biz Sizi Arayalım