Diş röntgeni nedir?

Diş röntgeni belli sorunların teşhisinde ve muayenesinde diş etleri, diş kemikleri ve dişlerin fark edilmeyen ve görülmeyen kısımlarının X ışınları yardımıyla gösterilmesidir.

Diş röntgeninin çekiliş amacı nedir?

Diş röntgeni aynı zamanda bir teşhis yöntemidir. Çene ve dişe özgü problemler diş röntgeni ile yardımcı bir şekilde teşhis edilmektedir. Diş röntgenin artılarını en iyi şu şekilde açıklayabiliriz; diş çürükleri normal yani ağız içi muayene ile tespit edilebilir. Fakat çürük başlangıçları ancak diş röntgeni ile tespit edilebilir. Tespit edilebilecekler arasında sadece diş çürüğü de yoktur. Kistler, tümörler, yapı bozuklukları ve dahası diş röntgeninin tespit konusunda yardımcı olabileceği alanlardır.

Diş röntgeninin çocuklara zararı

Röntgenin zararları arasında gözetilmesi gereken birincil etmen radyasyondur. Her röntgen türünde olduğu gibi diş röntgeninde de radyasyon bulunmaktadır. Fakat diğer röntgen türleri ile karşılaştırıldığında, diş röntgeninde bulunan radyasyon minimum seviyededir. Diş röntgeni ile tespit edilecek sorunlar ve radyasyon yan yana koyulduğu zaman; bu sorunları tespiti ile tedavi edilecek sağlık sorunlarının faydası çok daha fazladır.

 

narlıdere diş hekimi, balçova diş hekimi, güzelbahçe diş hekimi, urla diş hekimi, çeşme diş hekimi, izmir diş hekimi, dişçi, diş kliniği; implant, gülüş tasarımı, Estetik dişhekimi, Diş estetiği, Diş beyazlatma, Gülüş Estetigi ,Lamine diş, pembe estetik,lamina diş, zirkon diş, zirkonyum diş, diş acil, çocuk diş hekimi , süt diş hekimi, tel tedavisi, kanal tedavisi, kaplama diş, porselen diş, dişeti tedavisi, diş röntgeni, diş protezi, allonfour implant, diş ağrısı, bruksizm, diş sıkma, Diş sıkma tedavisi, Diş botoksu, Çene botoksu,

Numaranızı Bırakın,
Biz Sizi Arayalım